Usuwanie plam ze skóry -

8 skutecznych porad i wskazówek

Skóra z pewnością jest jednym z najbardziej wyrozumiałych i wytrzymałych materiałów. Jednak oczywiście nie jest też bezpieczna przed plamami i zabrudzeniami. Twoja skórzana torba lub skórzany portfel to niewątpliwie przedmioty codziennego użytku, które zabierasz ze sobą wszędzie. Może się to więc łatwo zdarzyć: Chcielibyśmy pokazać Ci tutaj, jak usuwanie plam ze skóry jest istotnym elementem kuracji dla skóry


8 rodzajów plam i najlepsze wskazówki dotyczące ich usuwania

Plamy różnią się. W zależności od rodzaju, stosuje się różne metody czyszczenia i środki.

1. Usuwanie plam z wody ze skóry

Plamy na skórzanych torbach z wody są z pewnością częstym zjawiskiem na skórzanych torebkach. Można zostać zmoczonym przez deszcz idąc na przystanek autobusowy lub dostając kilka kropel z przejeżdżającego samochodu. Ponieważ woda nie jest szczególnie kompatybilna ze skórą, niechciane plamy z wody mogą szybko powstać.

Plamy te można najlepiej usunąć ze skóry Jak usunąć plamy z wody ze skóry za pomocą octu i mleka. Wystarczy wymieszać kilka kropel octu lub mleka z letnią wodą i ostrożnie wyczyścić skórę wilgotną szmatką. Po wyschnięciu plamy z wody powinny zniknąć.

Smar do skóry

Zestaw do pielęgnacji skóry

2. Usuwanie plam oleju ze skóry

Olej jest rodzajem tłuszczu. Jeśli chcesz usunąć olej ze skóry, skuteczne środki do usuwania plam z oleju z powierzchni skóry powinny być Twoim wyborem, ponieważ zasadniczo celem jest usunięcie tłustej plamy ze skóry. Do tego celu idealnie nadaje się zwykły suchy szampon dostępny w sprzedaży.

Jest on tak samo dobrze działa zarówno na skórze gładkiej, jak i zamszowej. Spryskaj obficie daną plamę, pozostaw do wyschnięcia, a następnie wyszczotkuj miękką szczoteczką. Plama powinna zniknąć.


3. Usuwanie wosku ze skóry

Jeśli chcesz usunąć wosk ze skóry, powinieneś sięgnąć po suszarkę do włosów. Rozgrzej dany obszar, aż wosk się rozpuści. Następnie natychmiast posyp go proszkiem absorpcyjnym lub proszkiem magnezowym. Oba te środki można kupić w aptece. Porady dotyczące czyszczenia skóry:

Ostrożnie wetrzyj proszek w plamę i pozostaw wszystko do ostygnięcia. Teraz powinieneś być w stanie usunąć proszek z wchłoniętym woskiem za pomocą odkurzacza lub miękkiej szczotki


4. Usuwanie flamastrów ze skóry

W przypadku konieczności usunięcia flamastra ze skóry, zaleca się spryskanie danego obszaru lakierem do włosów. Następnie przetrzeć lekko wilgotną szmatką.

Można również użyć skórzanych środków czyszczących. Jeśli na skórze nadal pozostaną jakieś pozostałości, powtórz proces ponownie.


5. Usuwanie tłustych plam ze skóry

Aby usuwanie tłustych plam ze skóry, możesz użyć tej samej sztuczki, co w przypadku plam z oleju na skórze - patrz wyżej. Alternatywnie można również użyć bibuły i żelazka.

W tym celu ustaw żelazko na najniższe ustawienie, a następnie prasuj bibułę umieszczoną na plamie. W ten sposób plama zostanie wchłonięta przez bibułę.

6. Usuwanie kremu przeciwsłonecznego ze skóry

Specjalne środki do czyszczenia skóry we wnętrzu samochodu najlepiej nadają się do usuwania plam z kremu do opalania na skórze - są one dostępne jako akcesoria samochodowe w postaci sprayu lub pasty.

Najpierw rozprowadź je ręcznikiem z mikrofibry lub miękką gąbką, a następnie sprawdź rezultaty.


7. Usuwanie farby do włosów ze skóry 

Niestety, jak pozbyć się plam z farby do włosów ze skóry jest szczególnie uporczywa na skórze. Jeśli to możliwe, należy je usunąć natychmiast, gdy są jeszcze świeże. Przetrzyj skórę wilgotną szmatką, nie używając nacisku, ponieważ w przeciwnym razie kolor zostanie wcieramy głębiej w materiał.

Jeśli plama już wyschła, zaleca się użycie alkoholu. W tym przypadku również należy użyć miękkiej szmatki z kilkoma kroplami alkoholu i ostrożnie zetrzeć plamę, a następnie użyć Usuwanie zabrudzeń ze skóry środka do pielęgnacji skóry.


8. Usuwanie przebarwień ze skóry 

Przebarwienia na skórze można usunąć za pomocą mieszanki mleka, wody i skrobi, szamponu lub środka do czyszczenia skóry. Przebarwienia spowodowane kolorową odzieżą skórzaną, kolorowymi przetarciami z dżinsów lub farbowanej odzieży można usunąć za pomocą sody oczyszczonej, kostek do zmywarki lub kwasku cytrynowego.

Uporczywe przebarwienia usuwa się za pomocą specjalnego odbarwiacza do skóry.

Jasna czy ciemna skóra - na co zwrócić uwagę?

Podczas czyszczenia skóry duże znaczenie ma to, czy mamy do czynienia ze skórą w jasnym czy ciemnym kolorze. Nie musimy chyba wspominać, że jasna skóra jest znacznie bardziej wrażliwa. Sposoby na czyszczenie skóry mogą się różnić w zależności od jej koloru.


Jak usunąć plamy z jasnej skóry?

Do czyszczenia jasnej skóry najlepiej używać ocetu, letniej wody i neutralnego mydła. Staraj się używać wody destylowanej.

Jeśli chodzi o wybór odpowiedniej ściereczki, należy zwrócić uwagę, aby nie wybierać kolorowych, nowych ściereczek, które mogą plamić lub uwalniać barwnik w kontakcie z octem.


Jak usunąć plamy z ciemnej skóry?

W przypadku ciemnej skóry można być nieco bardziej hojnym, jeśli chodzi o wybór środków do czyszczenia skóry. W wielu przypadkach i tak potrzeba więcej czasu, aby plamy stały się widoczne. Należy jednak pamiętać, aby nie używać silnych lub wybielających środków, ponieważ mogą one potencjalnie rozjaśnić kolor skóry na czyszczonym obszarze i pozostawić niechciane plamy.

Zasadniczo, gdy domowe środki zaradcze osiągną swoje granice, zalecamy profesjonalne preparaty do czyszczenia skórzanych torebek, takie jak te dostępne u wyspecjalizowanych sprzedawców detalicznych lub na przykład w sklepie internetowym STILORD. Są one przeznaczone specjalnie do skóry i dobrze radzą sobie z uporczywymi plamami oraz renowacją skóry.

Najlepsze domowe czyszczenie skóry sposoby na plamy ze skóry 

Plamy mogą pojawić się nie tylko na samej skórze, ale także na innych materiałach. Zwłaszcza jeśli chodzi o skórę w ciemnym kolorze. Istnieją również skuteczne domowe środki zaradcze

Niestety, plamy spowodowane przez skórę są dość uporczywe.

Domowy środek nr 1: Mydło żółciowe lub płyn do naczyń

Na początku spróbuj wyczyścić plamę ze skóry mydłem galasowym, tj. płynem do naczyń i letnią wodą, a także wilgotną szmatką. Może to działać dobrze w przypadku gładkich powierzchni i materiałów. Jeśli chcesz zastosować metodę bardziej ekologiczną, wypróbuj usuwanie plam ze skóry ekologicznej za pomocą octu.

Domowy środek nr 2: Soda oczyszczona

Jeśli mydło żółciowe nie przyniesie pożądanego rezultatu, posyp dany obszar sodą oczyszczoną. Ma ona właściwości wybielające. Drobne ziarno skóry ma działanie złuszczające. Alternatywnie można również użyć wodorowęglanu.

Domowy środek nr 3: Wybielacz chlorowy

Jeśli skóra poplamiła białą tkaninę, możesz wypróbować wybielacz chlorowy. Można go kupić w drogerii. Używaj go zgodnie z instrukcjami na opakowaniu.

Środek domowy nr 4: Odbarwiacz na zimno

Zimny odbarwiacz może pomóc w przypadku odzieży z plamą ze skóry. Można go również kupić w drogerii. Postępuj zgodnie z instrukcjami.

Jak suszyć skórę po czyszczeniu skóry? 

Skóra po czyszczeniu skóry powinna wyschnąć na powietrzu. Unikaj suszenia skóry suszarką lub umieszczania jej na grzejniku. Ciepło zewnętrzne wysusza skórę i sprawia, że staje się ona krucha i popękana.


Podsumowanie

Czyszczenie skóry to nie fizyka jądrowa. Należy jednak traktować ten materiał z ostrożnością, a w razie potrzeby skorzystać z profesjonalnego preparatu do czyszczenia skóry. W końcu chcesz, aby Twoje wysokiej jakości produkty skórzane służyły jak najdłużej.


Często zadawane pytania na ten temat: Usuwanie plam ze skóry

Skóra faktycznie może być czyszczona alkoholem. Należy jednak użyć tylko kilku kropli, wymieszać je z wodą i robić to tylko w nagłych wypadkach. Alkohol sprawia, że skóra staje się krucha i wysycha.

Pranie w delikatnym cyklu i bez detergentu jest rzeczywiście czasami zalecane. My jednak odradzamy takie rozwiązanie i wolimy oddać skórę do profesjonalnej pralni chemicznej. Wynika to z faktu, że szwy często odkształcają się podczas prania w pralce. Detergenty i ich dodatki chemiczne również atakują powierzchnię skóry.

Skórzaną sofę można wytrzeć wilgotną szmatką. Upewnij się tylko, że używasz miękkiej szmatki i że szmatka jest tylko wilgotna, nigdy mokra, ponieważ w przeciwnym razie możesz spowodować plamy z wody.

{ "@context":"http://schema.org/", "@id": "https://www.stilord.pl/usuwanie-plam-ze-skory#faq", "@type":"FAQPage", "mainEntity": [{"@type":"Question","name":"Czy mo\u017cna czy\u015bci\u0107 sk\u00f3r\u0119 alkoholem?","answerCount":1,"acceptedAnswer":{"@type":"Answer","text":"Sk\u00f3ra faktycznie mo\u017ce by\u0107 czyszczona alkoholem. Nale\u017cy jednak u\u017cy\u0107 tylko kilku kropli, wymiesza\u0107 je z wod\u0105 i robi\u0107 to tylko w nag\u0142ych wypadkach. Alkohol sprawia, \u017ce sk\u00f3ra staje si\u0119 krucha i wysycha."}},{"@type":"Question","name":"Czy prawdziw\u0105 sk\u00f3r\u0119 mo\u017cna pra\u0107 w pralce?","answerCount":1,"acceptedAnswer":{"@type":"Answer","text":"Pranie w delikatnym cyklu i bez detergentu jest rzeczywi\u015bcie czasami zalecane. My jednak odradzamy takie rozwi\u0105zanie i wolimy odda\u0107 sk\u00f3r\u0119 do profesjonalnej pralni chemicznej. Wynika to z faktu, \u017ce szwy cz\u0119sto odkszta\u0142caj\u0105 si\u0119 podczas prania w pralce. Detergenty i ich dodatki chemiczne r\u00f3wnie\u017c atakuj\u0105 powierzchni\u0119 sk\u00f3ry."}},{"@type":"Question","name":"Czy mog\u0119 przetrze\u0107 sk\u00f3rzan\u0105 sof\u0119 wilgotn\u0105 szmatk\u0105?","answerCount":1,"acceptedAnswer":{"@type":"Answer","text":"Sk\u00f3rzan\u0105 sof\u0119 mo\u017cna wytrze\u0107 wilgotn\u0105 szmatk\u0105. Upewnij si\u0119 tylko, \u017ce u\u017cywasz mi\u0119kkiej szmatki i \u017ce szmatka jest tylko wilgotna, nigdy mokra, poniewa\u017c w przeciwnym razie mo\u017cesz spowodowa\u0107 plamy z wody."}}] }