Łatwe smarowanie skóry

Samouczek w domu

Natłuszczanie skóry jest istotne w produkcji toreb i kurtek. Natłuszczanie skóry sprawia, że staje się ona miękka, elastyczna i wytrzymała. Dodatkowo, dubbin zapewnia ochronę przed wodą. Jednak efekt pielęgnacja skóry nie trwa wiecznie. Dlatego tak ważne jest regularne natłuszczanie skóry również w domu. 

Dlaczego należy regularnie natłuszczać skórę? 

Podczas procesu garbowania skóry z surowej skóry usuwane są naturalnie występujące tłuszcze zwierzęce. Te tłuszcze zwierzęce nie nadają się do konserwacji i zjełczałyby po krótkim czasie. Smarowanie skóry po procesie garbowania pomaga zastąpić te utracone tłuszcze i zapewniać trwałość i elastyczność materiału.

Aby skóra pozostała miękka i trwała, należy ją nawilżać.

Jednakże, ponieważ skóra jest poddawana codziennemu użytkowaniu, a zatem 

 • deszcz
 • wiatr
 • ścieranie i tym podobne, z czasem traci swoją ochronę przed tłuszczem. -

Mogą powstawać plamy z wody, plamy z olejków skóry i potu. Dlatego od czasu do czasu należy poddawać je zabiegom natłuszczającym.

Dobre produkty do pielęgnacji skóry zapewniają neutralny zapach.

Który smar jest dobry do skóry? 

Wyspecjalizowani sprzedawcy detaliczni sprzedają profesjonalne produkty do pielęgnacji skóry opracowane specjalnie do pielęgnacji skóry w postaci olejków pielęgnacyjnych, wosków lub balsamów. Ważne jest, aby wybierać produkty od wyspecjalizowanych sprzedawców i zasięgnąć porady, ponieważ istnieją różne formuły odpowiednie dla różnych rodzajów skóry. W sklepie internetowym STILORD oferujemy środki do pielęgnacji skóry w formie profesjonalnych balsamów do odżywiania i zmiękczania skóry oraz tłuszcze skórzane:

 • Istnieją mieszanki woskowo-olejowe, które zawierają różne woski i oleje. Zapewniają one dobrą ochronę przed wysychaniem i są idealne do regularnej, profilaktycznej pielęgnacji. 
   
 • Istnieją produkty z lanoliny i gliceryny do popękanej i kruchej skóry.
   
 • Z kolei kompozycje woskowo-białkowe są przeznaczone do bardziej intensywnej pielęgnacji, ponieważ są bardzo bogate i nawilżające. 

Smar do skóry

Zestaw do pielęgnacji skóry

W Internecie można znaleźć wiele wskazówek dotyczących domowych produktów do pielęgnacji skóry. Większość z tych produktów DIY to mieszanka olejów, takich jak na przykład skuteczne metody natłuszczania skóry:

 • oleje z oliwek
 • olej słonecznikowy
 • i środków nawilżających.

Jednak często mają one bardzo ograniczony efekt i zwykle są bezużyteczne, jeśli stosuje się niewłaściwy skład. Zamiast tego sposoby na pielęgnację skóry często zatykają pory i ograniczają oddychalność skóry.

Jak natłuścić skórzane akcesoria? 

Prawidłowe natłuszczenie skóry nie jest szczególnie trudne. Oprócz odpowiedniego produktu do pielęgnacji skóry wystarczy czysta i miękka szmatka lub miękka szczotka i trochę czasu, a także jak stosować smar do skóry w celu zachowania jej elastyczności i wytrzymałości lub jak natłuścić skórzaną torbę?

Krok 1: Dokładnie wyczyść skórę

Przed smarowaniem dokładnie wyczyść skórzany przedmiot. Wyszczotkuj go twardszą szczotką (w przypadku grubszych zabrudzeń) i delikatniejszą szczotką (w przypadku drobniejszych zabrudzeń i kurzu).

Jeśli na skórze są trudne do usunięcia zabrudzenia lub plamy, użyj gąbki lub szmatki.

Krok 2: Rozpocznij natłuszczanie skóry

Gdy skórzany przedmiot jest już czysty, można przystąpić do jego natłuszczania. Nałóż niewielką ilość smaru do skóry na wilgotną szmatkę i wypoleruj nią skórę.

Upewnij się, że nakładasz produkt pielęgnacyjny równomiernie na całej powierzchni i nie naciskasz zbyt mocno, aby uniknąć pęknięć lub otarć. Kuracja dla skóry powinna być rozprowadzona delikatnie, zapewniając odpowiednie nawilżenie i ochronę.

Krok 3: Pozostaw skórę do całkowitego wyschnięcia

Po natłuszczeniu należy pozostawić skórzany przedmiot do całkowitego wyschnięcia i pozostawić środek pielęgnacyjny do wchłonięcia w otwartej przestrzeni przed ponownym użyciem akcesorium lub przechowywaniem go w szafie.

Podczas tego procesu nie wystawiaj przedmiotu na bezpośrednie działanie promieni słonecznych, ponieważ w przeciwnym razie kolor może wyblaknąć.

Krok 4: Spryskanie środkiem impregnującym

Na sam koniec nałóż produkt impregnujący dla lepszej ochrony przed wiatrem i warunkami atmosferycznymi.

Wskazówka: W naszym sklepie oferujemy zestaw do czyszczenia i impregnacji skóry oraz zabiegi pielęgnacyjne dla skóry.

Jak często należy natłuszczać skórę?

Częstotliwość natłuszczania skórzanych przedmiotów zależy od ich użytkowania. W przypadku rzadkiego użytkowania wystarczy konserwacja co sześć do dwunastu miesięcy. W przypadku bardziej regularnego użytkowania, odstępy powinny być krótsze.

W tej kwestii możesz spokojnie polegać na swoim wyczuciu i wrażeniu - jeśli skóra wykazuje zadrapania lub plamy po wodzie lub pojawiają się oznaki kruchości, powinieneś użyć produktu do pielęgnacji skóry.


Czy mogę natłuścić każdy rodzaj skóry? 

Nie każda skóra nadaje się do impregnacji dubbinem. Skóra welurowa lub zamsz powinny być zawsze czyszczone tylko wilgotną szmatką i szczotką, ponieważ w przeciwnym razie tekstura skleja się.


Podsumowanie

Pielęgnacja skóry to prosta sprawa. Niemniej jednak nie powinieneś wypróbowywać żadnych domowych środków zaradczych sugerowanych w Internecie na swojej drogiej skórzanej torbie. Profesjonalny produkt często zapewnia najbardziej skuteczną i długotrwałą pielęgnację. W sklepie internetowym STILORD można znaleźć wysokiej jakości artykuły do tego celu, takie jak olejki pielęgnacyjne lub balsamy do natłuszczania skóry.


FAQ

Dubbin należy stosować oszczędnie. Wystarczy niewielka ilość, aby skóra nie była zbyt tłusta i lśniąca. Dobry balsam do skóry zapewni właściwe nawilżenie bez nadmiernego natłuszczenia.

Oliwa z oliwek ma ogólnie dobre właściwości pielęgnacyjne, jednak nie zawsze jest odpowiednia jako jedyny produkt do pielęgnacji skóry. Podobnie jak każdy inny olej spożywczy, nadmiernie natłuszcza skórę. Skóra może źle wchłaniać tłuszcz w postaci oleju kuchennego, co skutkuje błyszczącą, tłustą warstwą.

Wazelina nadaje się do pielęgnacji skóry. Produkt dobrze wchłania się w skórę i sprawia, że staje się ona elastyczna.

{ "@context":"http://schema.org/", "@id": "https://www.stilord.pl/smarowanie-skory#faq", "@type":"FAQPage", "mainEntity": [{"@type":"Question","name":"Czy mog\u0119 u\u017cy\u0107 zbyt du\u017co smaru do sk\u00f3ry?","answerCount":1,"acceptedAnswer":{"@type":"Answer","text":"Dubbin nale\u017cy stosowa\u0107 oszcz\u0119dnie. Wystarczy niewielka ilo\u015b\u0107, aby sk\u00f3ra nie by\u0142a zbyt t\u0142usta i l\u015bni\u0105ca. Dobry balsam do sk\u00f3ry zapewni w\u0142a\u015bciwe nawil\u017cenie bez nadmiernego nat\u0142uszczenia."}},{"@type":"Question","name":"Czy Domowe sposoby na nawil\u017cenie suchej sk\u00f3ry mo\u017cna stosowa\u0107 z oliw\u0105 z oliwek dla dobra sk\u00f3ry?","answerCount":1,"acceptedAnswer":{"@type":"Answer","text":"Oliwa z oliwek ma og\u00f3lnie dobre w\u0142a\u015bciwo\u015bci piel\u0119gnacyjne, jednak nie zawsze jest odpowiednia jako jedyny produkt do piel\u0119gnacji sk\u00f3ry. Podobnie jak ka\u017cdy inny olej spo\u017cywczy, nadmiernie nat\u0142uszcza sk\u00f3r\u0119. Sk\u00f3ra mo\u017ce \u017ale wch\u0142ania\u0107 t\u0142uszcz w postaci oleju kuchennego, co skutkuje b\u0142yszcz\u0105c\u0105, t\u0142ust\u0105 warstw\u0105."}},{"@type":"Question","name":"Czy mog\u0119 u\u017cywa\u0107 wazeliny do piel\u0119gnacji sk\u00f3ry?","answerCount":1,"acceptedAnswer":{"@type":"Answer","text":"Wazelina nadaje si\u0119 do piel\u0119gnacji sk\u00f3ry. Produkt dobrze wch\u0142ania si\u0119 w sk\u00f3r\u0119 i sprawia, \u017ce staje si\u0119 ona elastyczna."}}] }