Impregnacja skóry:

Ochrona przed wodą i brudem

var css = document.createElement('style'); css.type = 'text/css'; var styles = `.landingpage-selector+.shop-builder.container-max .widget-accordion .card-body p { font-size: 16px; line-height: 23px; }`; if (css.styleSheet) css.styleSheet.cssText = styles; else css.appendChild(document.createTextNode(styles)); document.getElementsByTagName("head")[0].appendChild(css);

Jeśli chodzi o impregnację skóry, istnieją bardzo różne opinie i teorie. Podczas gdy impregnacja skóry jest absolutną koniecznością dla niektórych w pielęgnacji skóry, inni wolą być bardziej ostrożni ze sprayami do impregnacji skórzanych produktów.

Skóra jest wybaczającym produktem, który jest bardzo trwały przy regularnej pielęgnacji skóry. Obejmuje to również, jeśli zapytasz nas jako profesjonalistów od skóry, impregnację.

Czym dokładnie jest impregnacja?

Impregnacja to zabieg nasączania stałych, porowatych materiałów. Impregnowane są wyroby skórzane, ale także drewno, beton, a nawet ołówki. Procedura ta sprawia, że materiały 

  • bardziej odporne
  • bardziej wytrzymałe
  • a przede wszystkim wodoodporne

Na przykład odzież outdoorowa jest zwykle poddawana produktowi do impregnacji hydrofobowej podczas produkcji.

Ważne wskazówki dotyczące impregnacji skóry

cleaing leather leathercare

Ważne informacje:

Usuń nadmiar brudu przed impregnacją, aby osiągnąć najlepsze rezultaty.

clock leathercare

Nie spiesz się:

Pozostaw zaimpregnowaną skórę na chwilę, aby spray impregnujący został w pełni wchłonięty. Tylko w ten sposób można uzyskać pożądany efekt wodoodporności i pożegnać się z plamami z wody.

spray-can leathercare

Równomierna aplikacja:

Rozprowadź impregnat równomiernie na całej powierzchni skóry. Utrudni to przywieranie drobnych zabrudzeń lub plam.

Dlaczego należy impregnować skórę?

Skóra jest produktem zwierzęcym, który naturalnie posiada pory. Mogą one nasiąkać wodą, przez co z czasem powierzchnia staje się przepuszczalna dla wody. Właśnie dlatego należy przeprowadzić konserwację skóry skórzaną torbę lub plecak jeszcze przed pierwszym użyciem. Bez impregnatu skóra jest narażona na inne czynniki środowiskowe, takie jak 

  • ciepło
  • zimno
  • brud
  • lub promieniowanie UV

Można porównać ten proces do skóry: Podobnie jak skóra zwierzęca, skóra również potrzebuje odpowiedniej ochrony przed słońcem, wiatrem i warunkami atmosferycznymi.

Jak impregnuje się skórę?

Impregnacja skóry jest dość prosta i nie zajmuje dużo czasu. Należy jednak wybrać odpowiedni środek impregnujący do danego rodzaju skóry. Jak pielęgnować skórzaną torbę na laptopa, aby zachować jej trwałość? Najlepiej zasięgnąć porady u wyspecjalizowanego sprzedawcy lub zajrzeć do sklepu internetowego STILORD. Oferujemy świetny zestaw do pielęgnacji skóry do czyszczenia i impregnacji, w tym spray do impregnacji!

Ogólna zasada: Skóra z zamkniętymi porami jest impregnowana woskiem, skóra z otwartymi porami za pomocą emulsji. Większość z tych produktów jest dostępna w formie sprayu do pielęgnacji skóry.

Impregnacja skóry: nasz poradnik krok po kroku

Krok 1: Szczotkowanie i czyszczenie skóry

Upewnij się, że dany przedmiot skórzany jest wyszczotkowany i wyczyszczony przed przystąpieniem do impregnacji. Należy je zaimpregnować odpowiednim środkiem do pielęgnacji skóry i pozostawić do zadziałania.

Krok 2: Spryskaj skórę wodoodpornym sprayem

Teraz weź wyczyszczony i przygotowany skórzany przedmiot oraz skórzane akcesoria i spryskaj je równomiernie wodoodpornym sprayem. Wybierz odległość około 30 cm między przedmiotem a aerosem do impregnacji. Zapobiegnie to powstawaniu plam z wody, gdy jeden obszar zostanie spryskany zbyt dużą ilością sprayu.

Krok 3: Powtórz procedurę spryskiwania

Aby równomiernie spryskać wszystkie obszary, należy powtórzyć procedurę spryskiwania dwa do trzech razy. Najlepiej zrobić to na balkonie lub tarasie, aby uniknąć rozproszenia sprayu w całym domu.

Krok 4: Pozostaw skórę do dokładnego wyschnięcia

Teraz pozwól skórzanemu przedmiotowi dokładnie wyschnąć przed powieszeniem go w szafie lub przed użyciem.

Czy można impregnować wszystkie rodzaje skóry?

Ogólnie rzecz biorąc, można impregnować wszystkie rodzaje skóry. W specjalistycznych sklepach dostępne są jednak specjalne produkty do impregnacji zamszu lub skóry gładkiej. Można kupić impregnat do skóry licowej przeznaczone specjalnie do zamszu lub skóry gładkiej.

Podczas impregnacji zamszu należy zachować szczególną ostrożność, aby spryskiwać go z bezpiecznej odległości, szczególnie jeśli korzystasz z impregnatu do zamszu. Ponieważ jest on szczególnie wrażliwy, plamy z wody powstają na nim szybciej niż na jakimkolwiek innym rodzaju skóry, w przypadku nałożenia zbyt dużej ilości preparatu do skóry w jednym miejscu.

Jak często należy impregnować skórę?

To, jak często należy impregnować skórzany przedmiot, zależy wyłącznie od tego, jak często zamierza się go używać. Jeśli jest to tylko dodatek sezonowy - na przykład kopertówka do letniej sukienki lub zimowe skórzane rękawiczki - zazwyczaj wystarczy zaimpregnować produkt raz na początku i na końcu sezonu.

Jeśli to jest twoja ulubiona torebka na laptopa lub plecaki skórzane, z której korzystasz codziennie, powinieneś ją regularnie impregnować co trzy do czterech tygodni, aby zapewnić jej odpowiednią ochronę. W przypadku burzy śnieżnej lub ulewnego deszczu zaleca się zaimpregnowanie torby natychmiast po ich zakończeniu - oczywiście po wyschnięciu, używając sprayu do skóry lub emulsji do impregnacji.

Czego można użyć zamiast sprayu impregnującego?

Zamiast impregnatu w sprayu wodoodpornym wyspecjalizowani sprzedawcy oferują krem do impregnacji lub wosk impregnujący.

  • Mleczko nadaje się do zamszu z otwartymi porami
  • Wosk nadaje się do gładkiej skóry z zamkniętymi porami. Wosk do impregnacji jest idealny do takiego rodzaju skóry.


Wnioski

Skuteczne metody impregnacji skóry przed wilgocią to nie fizyka jądrowa i pomaga zapewnić długowieczność produktu skórzanego. Dlatego też należy uczynić ją częścią regularnej pielęgnacji skóry, a nie tylko myśleć o niej, gdy na zewnątrz mocno pada. Pierwsza impregnacja powinna być zawsze przeprowadzana przed kontaktem z wilgocią.


FAQ

Gładka skóra może być impregnowana za pomocą impregnatu do skóry wosku lub sprayu. Oba środki można nabyć u wyspecjalizowanych sprzedawców detalicznych lub w sklepie internetowym STILORD.

Odradzamy samodzielne impregnowanie skóry lakierem do włosów. Lakier do włosów zamyka pory skóry, zmniejszając jej oddychalność.

Ogólnie rzecz biorąc, wszystkie skórzane buty można impregnować. Niemniej jednak należy zachować ostrożność, jeśli chodzi o niektóre materiały - na przykład buty wykonane z GoreTexu są już impregnowane podczas procesu produkcyjnego i nie wymagają osobnej impregnacji. Po zakupie zapytaj pracownika o najlepszy sposób pielęgnacji butów.

{ "@context":"http://schema.org/", "@id": "https://www.stilord.pl/impregnacja-skory#faq", "@type":"FAQPage", "mainEntity": [{"@type":"Question","name":"Czy g\u0142adk\u0105 sk\u00f3r\u0119 mo\u017cna impregnowa\u0107?","answerCount":1,"acceptedAnswer":{"@type":"Answer","text":"G\u0142adka sk\u00f3ra mo\u017ce by\u0107 impregnowana za pomoc\u0105 impregnatu do sk\u00f3ry wosku lub sprayu. Oba \u015brodki mo\u017cna naby\u0107 u wyspecjalizowanych sprzedawc\u00f3w detalicznych lub w sklepie internetowym STILORD."}},{"@type":"Question","name":"Czy buty mo\u017cna impregnowa\u0107 lakierem do w\u0142os\u00f3w?","answerCount":1,"acceptedAnswer":{"@type":"Answer","text":"Odradzamy samodzielne impregnowanie sk\u00f3ry lakierem do w\u0142os\u00f3w. Lakier do w\u0142os\u00f3w zamyka pory sk\u00f3ry, zmniejszaj\u0105c jej oddychalno\u015b\u0107."}},{"@type":"Question","name":"Kt\u00f3rych but\u00f3w nie mo\u017cna impregnowa\u0107?","answerCount":1,"acceptedAnswer":{"@type":"Answer","text":"Og\u00f3lnie rzecz bior\u0105c, wszystkie sk\u00f3rzane buty mo\u017cna impregnowa\u0107. Niemniej jednak nale\u017cy zachowa\u0107 ostro\u017cno\u015b\u0107, je\u015bli chodzi o niekt\u00f3re materia\u0142y - na przyk\u0142ad buty wykonane z GoreTexu s\u0105 ju\u017c impregnowane podczas procesu produkcyjnego i nie wymagaj\u0105 osobnej impregnacji. Po zakupie zapytaj pracownika o najlepszy spos\u00f3b piel\u0119gnacji but\u00f3w."}}] }